Fotowoltaika

Fotowoltaika Tarnów

Sposób na niskie rachunki za prąd w Twoim domu

Fotowoltaika Tarnów

Samowystarczalność energetyczna jest czymś, czego pragniesz w swoim domu? Jest to jak najbardziej możliwe dzięki odpowiednio dopasowanej instalacji PV oraz inteligentnemu zarządzaniu energią pozyskaną z paneli fotowoltaicznych, którą oferuje marka LOXONE. Dzięki dostarczanym przez nas rozwiązaniom możesz zautomatyzować swój dom tak, aby wykorzystywał wyprodukowaną nadwyżkę energii elektrycznej, zanim trafi ona do sieci, nie narażając się tym samym na straty wyprodukowanej energii. Należy przy tym pamiętać, że im większa będzie samowystarczalność, tym większe też będą oszczędności.

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla domu

Instalacje fotowoltaiczne z montażem to bez wątpienia opłacalne inwestycje, bo choć dużo zależy tutaj od aktualnych cen prądu, kosztu wykonania i montażu paneli fotowoltaicznych w domu, wydajności oraz autokonsumpcji, to w zdecydowanej większości przypadków inwestycja ta zwraca się w czasie gwarancji. Wybierając fotowoltaikę, nie tylko możesz obniżyć rachunki za prąd i uzyskać niezależność energetyczną, ale też zatroszczysz się o środowisko naturalne, gdyż instalacja fotowoltaiczna nie emituje szkodliwych substancji, a dodatkowo nie generuje hałasu. Dostępna w naszej ofercie fotowoltaika dla domu to najczystsze (i najlepsze) rozwiązanie z możliwych!

Niskie rachunki za prąd

Niższe rachunki za prąd

Dlaczego tak dużo osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych właśnie przez naszą firmę? Ponieważ wysokiej klasy panele fotowoltaiczne w domu są jednym z najskuteczniejszych sposobów na obniżenie rachunków za prąd! Rosnąca inflacja oraz wzrost cen sprawia, że coraz częściej (i chętniej) poszukujemy sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, a fakt, że można zoptymalizować wykorzystanie wyprodukowanego prądu dzięki takim rozwiązaniom jak Miniserwer LOXONE dodatkowo przemawia za montażem paneli fotowoltaicznych w domu. Zarządzanie energią nigdy wcześniej nie było tak proste. Żegnajcie wysokie rachunki!

Niezależność energetyczna

Niezależność energetyczna

W niepewnych czasach, gdy ceny węgla, ropy oraz gazu nieustannie wzrastają i ciężko jest przewidzieć dalszy rozwój wydarzeń, warto zadbać o zwiększenie niezależności od dostawy mediów z zewnętrznych źródeł. Taką właśnie możliwość zapewniają instalacje fotowoltaiczne, które umożliwiają niezależność energetyczną oraz korzystanie wyłącznie z własnych zasobów energii. Jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań jest, dostępna także w naszej ofercie, fotowoltaika z pompą ciepła, która dzięki swojej energooszczędności oraz działaniu w oparciu o odnawialne źródła energii sprawi, że za koszt za ogrzewanie nie będzie ci spędzał snu z powiek.

Systemy fotowoltaiczne w Inteligentnym Domu

Wykonujemy dopasowane do potrzeb Instalacje Fotowoltaiczne – Tarnów i okolice

Montaż paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne w domu

Montaż paneli fotowoltaicznych Tarnów

Alternatywa metoda pozyskiwania niezbędnej w codziennym życiu energii elektrycznej brzmi jak rozwiązanie, którego szukasz? Nasza firma montująca panele fotowoltaiczne w Tarnowie i okolicach poleca się Twojej uwadze. Jesteśmy w stanie zapewnić Ci nie tylko najwyższą jakość usługi, ale też pomoc przy połączeniu instalacji PV z innymi rozwiązaniami. Wybierając montaż paneli fotowoltaicznych, wykonywany przez naszych fachowców otrzymujesz gwarancję dokładności, terminowości, uczciwości, a także bezpieczeństwa. Nasi specjaliści nie tylko zadbają o to, aby były one zamontowane według najwyższych standardów, ale też postarają się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

Instalacja fotowoltaiczna z montażem

W ramach naszych usług oferujemy instalacje fotowoltaiczne z montażem, które odpowiadają potrzebom nawet najbardziej wymagających Klientów. Montaż paneli fotowoltaicznych wykonujemy zarówno u osób prywatnych, które chcą obniżyć domowe rachunki, jak i klientów biznesowych. W obu przypadkach zawsze pomagamy wybrać najbardziej odpowiedni zestaw paneli fotowoltaicznych, podpowiadamy jak optymalnie je wykorzystać, a także oferujemy wsparcie techniczne i profesjonalny serwis.

Fotowoltaika w inteligentnym domu

Zarządzanie energią z PV

Od momentu wprowadzenia systemu Net-Biling oddawanie nadwyżki energii do sieci nie opłaca się. Dlatego warto szczególnie zwrócić uwagę na samowystarczalność energetyczną. Jak to wykonać w praktyce? Wystarczy przesunąć jak największą część zużycia energii elektrycznej na czas, gdy instalacja fotowoltaiczna wytwarza nadwyżki energii. Rozwiązanie to zapewnia wykorzystanie pełnego potencjału fotowoltaiki oraz zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Dzięki rozwiązaniom marki LOXONE możemy zdefiniować jakie urządzenia mają zostać załączone podczas rozpoznania nadwyżki produkcji – może to być np. urządzenie do podgrzewania wody użytkowej, ładowania samochodu elektrycznego czy też zmywania naczyń.

Jak wykorzystać energię z fotowoltaiki

Miniserver od LOXONE w połączeniu z Modbus Extension stanowi wydajne rozwiązanie przeznaczone do sterowania zużyciem energii w domu. Dzięki tym systemom informacje z instalacji fotowoltaicznej przekazywane są do miniservera, a następnie przetwarzane i przesyłane w postaci poleceń do urządzeń znajdujących się w domu takich jak np. klimatyzacja, urządzenia ogrzewające dom, pralka, zmywarka i wiele innych, które zostaną uruchomione w wyznaczonym czasie.

Zarządzanie energią z PV
Panele fotowoltaiczne Tarnów

Panele fotowoltaiczne Tarnów

Instalacja fotowoltaiczna dopasowana do potrzeb

Rozważasz montaż fotowoltaiki, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji powstrzymuje Cię to, że m.in. nie wiesz jaki rodzaj paneli wybrać? W takim razie doskonale się składa, że trafiłeś właśnie na naszą ofertę, ponieważ jako jedna z najbardziej znanych firm oferujących montaż paneli fotowoltaicznych w Tarnowie i okolicach służymy Ci radą na każdym etapie owocnej współpracy. Nasi eksperci nie tylko rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości, ale też zasugerują Ci najlepsze możliwe rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dlaczego to właśnie nam warto zaufać? Ponieważ specjalizujemy się w montażu i naprawie fotowoltaiki, pomp ciepła, klimatyzacji, rekuperacji oraz najnowocześniejszej funkcjonalności Smart Home, a ponadto także w projektowaniu instalacji. Decydując się na współpracę z naszą firmą, możesz mieć więc pewność, że cały proces od wykonania projektu aż po montaż paneli fotowoltaicznych przebiegnie bez najmniejszych komplikacji, ponieważ zajmiemy się wszystkim – pomożemy wybrać Ci odpowiednie panele i określić zapotrzebowanie energetyczne, a także zadbamy o odpowiednią automatykę do efektywnego wykorzystania energii z paneli fotowoltaicznych.

Fotowoltaika z pompą ciepła

Fotowoltaika z pompą ciepła

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu oraz montażu najbardziej zaawansowanych rozwiązań, które odczuwalnie zwiększają komfort codziennego życia. Jednym z nich jest właśnie fotowoltaika z pompą ciepła, która jednocześnie: produkuje pożądaną ilość energii, ogrzewa powierzchnie, przygotowuje ciepłą wodę użytkową, a także może być wykorzystywana do chłodzenia pomieszczeń w sezonie letnim. Wielofunkcyjność i energooszczędność? To nie może się nie udać!

Fotowoltaika z klimatyzacją

Fotowoltaika z klimatyzacją

Fotowoltaika do grzania wody to jednak jeszcze nie wszystko. Godnym uwagi rozszerzonym rozwiązaniem z naszej oferty, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom, poszukującym funkcjonalnych urządzeń jest fotowoltaika z klimatyzacją, która zapewni Ci nie tylko przyjemny chłód, ale też pozwoli znacznie zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Nie od dziś wiadomo, że klimatyzacja pobiera dość dużą ilość prądu, dlaczego by więc nie zasilić jej za pomocą energii słonecznej z paneli fotowoltaicznych?

Fotowoltaika cena Tarnów

Fotowoltaika cena Tarnów

Ile kosztuje fotowoltaika? Cena uzależniona jest od kilku składników. Około 45% wydatków, pochłania zakup paneli fotowoltaicznych, które (co oczywiste) do prawidłowego działania, niezależnie od wybranej mocy, potrzebują dodatkowego wsparcia. Następnie na cenę za fotowoltaikę wpływa także zakup falownika, budowa stelaża dla fotowoltaiki na dachu oraz odpowiednio przeprowadzony montaż wszystkich elementów. Dodatkowym kosztem mogą być także rozwiązania sterujące takie jak np. automatyka do domu.

Instalacje fotowoltaiczne

Serwis fotowoltaiki Tarnów

Aby inwestycja w panele fotowoltaiczne przyniosła wymierne korzyści i faktycznie była w stanie zaprezentować swoją całą gamę zalet, wśród których wymienić możemy m.in. obniżenie rachunków za prąd, zwiększenie niezależności od podwyżek cen energii, długą żywotność rozwiązania oraz korzystny wpływ na środowisko naturalne, powinieneś czuwać nad jej stanem technicznym. Nie wiesz, jak poradzić sobie z drobnymi lub bardziej poważnymi awariami? Nasz serwis fotowoltaiki w Tarnowie jest do Twoich usług. Jako zespół profesjonalistów posiadających stosowne wykształcenie, którzy przez lata szlifowali swoje umiejętności do perfekcji, możemy zapewnić Cię, że tam, gdzie inni załamują ręce, my przechodzimy do działania, które przynosi oczekiwane rezultaty.

Naprawa i konserwacja systemów fotowoltaicznych

Jakie działania oferuje nasz serwis paneli fotowoltaicznych w Tarnowie? Specjalizujemy się zarówno w naprawach, jak i konserwacji systemów fotowoltaicznych, które pomimo swojej długiej żywotności także mogą ulec awarii. Nagły spadek wydajności paneli, poluzowania w okablowaniu, nieprawidłowa praca falownika to tylko niektóre z przykładów usterek, z jakimi nasi fachowcy bez problemu radzą sobie na co dzień. Okresowy przegląd i naprawa instalacji fotowoltaicznej dokładnie i terminowo? Skontaktuj się z nami i przekonaj się, dlaczego cieszymy się tak dobrymi opiniami wśród byłych i obecnych Klientów.

Serwis fotowoltaiki Tarnów
FAQ

Pytania i Odpowiedzi

Instalacje fotowoltaiczne z montażem – najczęściej zadawane pytania dotyczące fotowoltaiki Tarnów

Ekologiczne rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła naturalne takie jak, chociażby właśnie proponowane przez naszą firmę panele fotowoltaiczne na przestrzeni ostatnich lat zaczęły cieszyć się znacznie większym zainteresowaniem, jednak wciąż znalezienie odpowiedzi na najbardziej frapujące pytania nie jest prostym zadaniem. Jak działa i ile kosztuje fotowoltaika w Tarnowie, czy da się samodzielnie obliczyć moc instalacji PV? Wszystkiego dowiesz się z poniższej sekcji FAQ.

Fotowoltaika jak działa?

Sekret działania fotowoltaiki tkwi w podstawowych elementach całej instalacji, jakimi są ogniwa fotowoltaiczne, które (aby były one w stanie wytwarzać większą ilość energii) łączy się w moduły fotowoltaiczne. To właśnie one odpowiedzialne są za zamianę energii pochodzącej z promieniowania słonecznego w energię elektryczną wykorzystywaną następnie do zasilania wszelakiego typu sprzętów RTV oraz AGD w domu. Proces ten jest możliwy dzięki falownikowi, przez który przepływa prąd stały następnie przekształcany w prąd przemienny 230 V, a więc dokładnie taki sam jaki ”płynie” w gniazdkach.

Montaż instalacji fotowoltaicznej cenaile kosztuje fotowoltaika do domu?

Jaką moc instalacji fotowoltaicznej potrzebuję do swojego domu?

Co to jest autokonsumpcja?

Fotowoltaika Tarnów, Brzesko, Nowy Sącz — montaż instalacji fotowoltaicznej — Obszar naszego działania

Zapewniamy serwis oraz montaż paneli fotowoltaicznych w Tarnowie i okolicach. Oferujemy także montaż instalacji fotowoltaicznej w domu w Brzesku oraz w Nowym Sączu. Naszą ofertę kierujemy nie tylko do osób prywatnych, ale również firm. Wykonujemy montaż paneli fotowoltaicznych na dachu, balkonie oraz na gruncie. Dostosujemy instalację PV do faktycznego zapotrzebowania — określimy autokonsumpcję. Podpowiemy, jak wykorzystać nadwyżki energii oraz zaproponujemy najefektywniejsze rozwiązania. Zapewniamy nie tylko montaż, ale także serwis paneli fotowoltaicznych i całej instalacji.

Fotowoltaika Tarnów i okolice

Oferujemy montaż instalacji fotowoltaicznej także w takich miejscowościach jak: Alwernia, Andrychów, Biecz, Bochnia, Brzeszcze, Bukowno, Chełmek, Chrzanów, Ciężkowice, Czchów, Dąbrowa Tarnowska, Dobczyce, Gorlice, Grybów, Jordanów, Kalwaria Zebrzydowska, Kety, Kraków, Krynica-Zdrój, Krzeszowice, Libiąż, Limanowa, Maków Podhalański, Miechów, Mszana Dolna, Muszyna, Myślenice, Niepołomice, Nowe Brzesko, Nowy Targ, Nowy Wiśnicz, Olkusz, Oświęcim, Piwniczna-Zdrój, Proszowice, Rabka, Skawina, Słomniki, Stary Sącz, Sucha Beskidzka, Sułkowice, Szczawnica, Świątniki Górne, Trzebinia, Tuchów, Wadowice, Wieliczka, Wojnicz, Wolbrom, Zakliczyn, Zakopane, Zator, Żabno, Radłów.