Monitoring ze zdalnym dostępem

Monitoring zdalny Tarnów

Kontrola domu za pomocą aplikacji

Monitoring zdalny Tarnów

Monitoring ze zdalnym dostępem to jedna z kluczowych funkcji systemu Smart Home. Pozwala ona na monitorowanie oraz zdalne sterowanie urządzeniami w domu za pomocą smartfona, tabletu lub komputera z dowolnego miejsca na świecie, z dostępem do internetu. Funkcja ta umożliwia także otrzymywanie powiadomień o ważnych zdarzeniach, takich jak otwarcie drzwi wejściowych czy też wyciek wody z rur. Montowany przez nas system Smart Home marki LOXONE zapewnia również możliwość integracji z różnymi systemami zewnętrznymi takimi jak systemy alarmowe, kamery czy system audio. Dzięki temu każdy użytkownik może mieć pełną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami w domu.

Intercom

Zdalny dostęp do wideodomofonu

Już nigdy więcej nie musisz się martwić, iż kurier nie zastanie nikogo w budynku lub oczekiwany gość zniecierpliwi się brakiem Twojej obecności w domu. System inteligentnego domu zapewnia bowiem bardzo przydatną funkcję, jaką jest zdalny dostęp do wideodomofonu. Nie zależnie od tego, czy jesteś w pracy, na wakacjach czy też na zakupach możesz nie tylko sprawdzić, kto był u Twoich drzwi, ale także odebrać połączenie, wysłać dowolnie definiowaną wiadomość głosową, lub za pomocą jednego kliknięcia otworzyć drzwi do budynku. Intercom można używać samodzielnie lub w połączeniu z klawiaturą kodową NFC.

Monitoring usterek

Monitorowanie usterek

Zarówno w domach, jak i budynkach komercyjnych znajduje się wiele systemów technicznych, które można monitorować. Należą do nich między innymi klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie czy też fotowoltaika. Oferowany przez nas system inteligentnego domu zrobi to wszystko za Ciebie oraz automatycznie wyśle powiadomienie o konieczności wymiany kluczowego elementu, zbliżającym się serwisie czy też konieczności wykonania przeglądu. Ponadto system Smart Home pozwala na zdalne sterowanie i kontrolowanie urządzeń, monitorowanie temperatury, ciśnienia oraz innych parametrów, które wpływają na ich prawidłowe działanie.

Monitorowanie zużycia energii w domu

Monitorowanie energii

System inteligentnego domu jest nieskończenie elastyczny, co umożliwia całościowe zarządzanie oraz monitorowanie energii w budynku obejmujące jej produkcję, zaopatrzenie, magazynowanie czy też zużycie. Możesz zdalnie kierować dystrybucją energii w zależności od poziomu zapotrzebowania, wyznaczonych priorytetów, obecności domowników czy też prognozy pogody. Opcja zdalnego monitorowania energii obejmuje nie tylko liczniki energii elektrycznej, panele fotowoltaiczne, ale także pompę ciepła. Kontroluj wszystkie urządzenia zdalnie za pomocą aplikacji. Możesz używać tej technologii do śledzenia zużycia energii i optymalizacji jej wykorzystania.

Zdalny monitoring w Inteligentnym Domu

Wykonujemy dopasowane do potrzeb Nowoczesne Instalacje – Tarnów i okolice

Zdalny monitoring budynków komercyjnych

Monitoring firmy ze zdalnym dostępem

Zdalny monitoring budynków komercyjnych

Systemy Smart Home umożliwiają monitorowanie nie tylko domów oraz mieszkań, ale także budynków firmowych. Nasza firma oferuje montaż systemu Smart Home z funkcją zdalnego monitoringu pomieszczeń, który może obejmować takie elementy jak zużycie energii elektrycznej, poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniach, stan otwarcia lub zamknięcia drzwi przeciwpożarowych, prawidłowe działanie serwera lub chłodni. Te oraz wiele innych zastosowań sprawiają, że właściciele lokali użytkowych takich jak biura, hotele, restauracje mają stały nadzór nad sytuacją w budynku oraz nad funkcjonowaniem urządzeń.

Zdalny monitoring budynku zapewnia także możliwość szybkiej reakcji w chwili pojawienia się nieoczekiwanego zdarzenia, co najczęściej wpływa na obniżenie poniesionych strat spowodowanych awarią. Monitorowanie budynku może obejmować także obciążenie śniegiem dachu czy też drożność dróg ewakuacyjnych w budynku. Szeroki wachlarz wykorzystania systemu Smart Home otwiera przed właścicielami budynków praktycznie nieograniczone możliwości, które każdy z nich może wykorzystać w swój indywidualny sposób.

Bezpieczeństwo i wygoda

Montaż zdalnego monitoringu Tarnów

Poczucie bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych w naszym życiu. Dbamy o dobro zarówno naszych najbliższych, jak i mienia, które posiadamy. Montaż zdalnego monitoringu w domu pozwala na stałą kontrolę pracy urządzeń w domu, zarządzanie energią i ogrzewaniem, a także szybką reakcję w razie wystąpienia awarii, o których niezwłocznie zostaniesz poinformowany. Nasza firma specjalizuje się w systemach automatyki domowej, dzięki czemu jesteśmy w stanie doradzić Ci najlepsze oraz najbardziej efektywne rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb, rodzaju budynku oraz posiadanego budżetu.

Oferujemy montaż zdalnego monitoringu domu oraz budynków w Tarnowie i okolicach. Przed przystąpieniem do realizacji zlecenia zapewniamy analizę wymagań i możliwości oraz dobór odpowiednich urządzeń i rozwiązań. Następnie dokonujemy instalacji koniecznych czujników, kamer oraz sensorów tak, aby spełniały one w najwyższym stopniu swoje zadanie. Zapewniamy także należytą konfigurację systemu Smart Home dostosowaną do wymagań użytkownika.

Montaż zdalnego monitoringu Tarnów
Serwis zdalnego monitoringu Tarnów

Naprawa, przeglądy i konserwacja

Serwis zdalnego monitoringu Tarnów

Zdalne nadzorowanie domu to niewątpliwe wygodna i funkcjonalna opcja, która pozwala z pełnym spokojem wyjechać na wakacje lub podróż służbową jednocześnie mając całą funkcjonalność swojego budynku pod kontrolą. Sytuacja ta ma się dokładnie tak samo w przypadku zarządzania obiektami komercyjnymi takimi, jak basen, siłownia, restauracja czy też hotel. Niezawodność systemu Smart Home należy jednak wspomagać regularnym serwisem oraz dbałością o wykonywanie bieżących napraw i aktualizacji.

Nasz zespół specjalistów od systemu inteligentnego zarządzania domem oferuje bowiem szeroki zakres usług serwisowych, w tym także naprawę i aktualizację systemów odpowiedzialnych za zdalny monitoring budynku. Dokładamy wszelkich starań, aby Twój system działał poprawnie i skutecznie przez cały okres użytkowania, tak abyś mógł w pełni cieszyć się wszystkimi funkcjami zarówno w domu, jak i w każdym miejscu, z którego będziesz zdalnie kontrolował budynek.

Monitoring seniorów

Monitorowanie aktywności seniorów

Osoby starsze cenią sobie prywatność oraz niezależność, dlatego coraz więcej z nich decyduje się na samodzielne funkcjonowanie pomimo podeszłego wieku i licznych schorzeń. W celu zadbania o bezpieczeństwo seniorów oraz dyskretny monitorowanie zachowań osób starszych system Smart Home oferuje liczne rozwiązania takie jak wysyłanie powiadomień o niezażytych lekach, braku wyjścia z domu, czy zbyt częstych wizytach w toalecie, dzięki którym osoby opiekujące się seniorami będą mogły podjąć odpowiednie działania w kierunku zapewnienia należytego wsparcia.

Monitorowanie ogrodu

Zdalny monitoring nawodnienia ogrodu

Zdalny dostęp zapewnia także monitorowanie poziomu wody podczas nawadniania oraz dokładne monitorowanie wilgotności gleby. Rozwiązania te wpływają nie tylko na oszczędność kosztów, ale także na dbałość o poprawne funkcjonowanie urządzeń. System smart Home zapewnia zarówno zdalny monitoring nawodnienia, jak i bieżące wprowadzanie zmian w dowolnym miejscu i czasie za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie lub tablecie. Funkcje te sprawdzą się zarówno podczas nawadniania ogrodu, pielęgnacji upraw czy też dbania o miejskie tereny zielone.

Monitorowanie basenu

Zdalny monitoring sauny oraz basenu

System Smart Home umożliwia zdalny monitoring nie tylko urządzeń znajdujących się w domu, ale także w ogrodzie. W przypadku sauny zapewnia on np. kontrole temperatury pomieszczenia oraz możliwość uruchomienia lub wyłączenia systemu grzewczego. W przypadku basenu natomiast kontrole temperatury wody, sterowanie pompą filtrującą czy też wyłączenie oświetlenia. W ogrodzie system smart Home może zapewnić nam zdalną kontrolę nad systemem nawadniania, umożliwić sprawdzenie temperatury wewnątrz szklarni lub foliowego tunelu.

FAQ

Pytania i Odpowiedzi

Zdalny monitoring domu Tarnów – najczęściej zadawane pytania dotyczące monitoringu domu LOXONE

Monitoring zdalny Tarnów i okolice to opcja nadzorowania domu lub budynku z każdego miejsca na świecie gdzie mamy dostęp do internetu. Jest to funkcja, która zapewnia wiele korzyści, budząc przy tym sporo pytań, na które postaramy się jak najbardziej szczegółowo odpowiedzieć.

Jakie urządzenia można monitorować za pomocą systemu Smart Home?

System Inteligentnego domu zapewnia monitorowanie oraz sterowanie wieloma urządzeniami w domu. Należą do nich oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja, rolety, drzwi, okna, systemy alarmowe, czujniki ruchu i wiele innych. Istnieje także możliwość integracji z systemem zewnętrznym instalacji fotowoltaicznej czy też pompy ciepła, w celu uzyskania monitoringu zużycia energii, a tym samym poniesionych kosztów. Ostatecznie, to sam klient decyduje jakie urządzenia chce monitorować w swoim budynku w zależności od indywidualnych potrzeb.

Jakie typy alarmów mogę otrzymać za pośrednictwem systemu monitoringu ze zdalnym dostępem?

Czy system zdalnego monitoringu Loxone wymaga instalacji specjalistycznego oprogramowania?

Czy mogę korzystać z systemu monitoringu ze zdalnym dostępem bez połączenia z internetem?

Aby móc korzystać z systemu monitoringu domu ze zdalnym dostępem konieczny jest dostęp do internetu. Brak połączenia z internetem uniemożliwia zdalne monitorowanie, kontrolowanie oraz zarządzanie urządzeniami podłączonymi do systemu LOXONE. Internet bowiem pozwala na komunikację pomiędzy urządzeniami, a także zapewnia zdalny dostęp do systemu Smart Home za pomocą aplikacji z dowolnego miejsca na świecie.

Monitoring zdalny Tarnów, Brzesko, Nowy Sącz — Obszar naszego działania

Monitoring ze zdalnym dostępem to usługa, jaką oferujemy w ramach montażu systemu Smart Home w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz obiektach komercyjnych takich jak hotele, restauracje, obiekty sportowe czy też budynki użyteczności publicznej. Dostępna jest ona nie tylko dla klientów z Tarnowa, Nowego Sącza czy też Brzeska, ale także innych mieszkańców miast Małopolski. Zapewniamy kompleksową obsługę, pomoc w doborze skutecznych rozwiązań oraz wsparcie techniczne. Nasi specjaliści nie tylko dokładnie wykonają swoją pracę, ale także zadbają o to, aby dostosować funkcjonowanie inteligentnego domu do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Monitoring zdalny Tarnów i okolice

Oferujemy montaż monitoringu ze zdalnym dostępem także w takich miejscowościach jak: Alwernia, Andrychów, Biecz, Bochnia, Brzeszcze, Bukowno, Chełmek, Chrzanów, Ciężkowice, Czchów, Dąbrowa Tarnowska, Dobczyce, Gorlice, Grybów, Jordanów, Kalwaria Zebrzydowska, Kety, Kraków, Krynica-Zdrój, Krzeszowice, Libiąż, Limanowa, Maków Podhalański, Miechów, Mszana Dolna, Muszyna, Myślenice, Niepołomice, Nowe Brzesko, Nowy Targ, Nowy Wiśnicz, Olkusz, Oświęcim, Piwniczna-Zdrój, Proszowice, Rabka, Skawina, Słomniki, Stary Sącz, Sucha Beskidzka, Sułkowice, Szczawnica, Świątniki Górne, Trzebinia, Tuchów, Wadowice, Wieliczka, Wojnicz, Wolbrom, Zakliczyn, Zakopane, Zator, Żabno, Radłów.